רפלקסולוגיה לחולי סרטן

“אסור לטפל בזמן מחלה פעילה”, “אסור לטפל בזמן הקרנות וכימותרפיה” ו-“טיפולים עלולים לפשט את המחלה” הם רק חלק מהמיתוסים הקיימים סביב רפלקסולוגיה וסרטן.
תרשו לי לנפץ את המיתוסים האלו – אפשר, מותר ואפילו רצוי לטפל בכל שלבי המחלה וההחלמה.

מעבר לעובדה שבכל מחלקה אונקולוגית בבי”ח ישנם רפלקסולוגים, ישנם מחקרים רבים שבוצעו בעולם על יעילות הטיפול הרפלקסולוגי לחולי סרטן.

בשבע השנים האחרונות אני מלווה חולים אונקולוגים בקליניקה הפרטית ובחודשים האחרונים מטפלת ביחידה האינטגרטיבית בבי”ח רמבם ואני רואה מקרוב את התרומה של הטיפול.

חולי סרטן נאלצים להתמודד עם אתגרים לא פשוטים: התמודדות רגשית עם הבשורה, התמודדות מול בני-הזוג/ הורים/ ילדים ושאר בני המשפחה והחברים, קבלת החלטות על אופן הטיפול, התמודדות עם כאבים פיזים שחלקם נובעים מהמחלה וחלקם כתוצאה מהטיפולים אותם הם עוברים.

הרפלקסולוגיה לא מתיימרת “לטפל בסרטן” אלא מטרת הטיפול היא לתמוך במטופל פיזית ורגשית, להקל על כאביו ולנסות, באמצעות הטיפול, לשפר את אורח חייו.

חולים אונקולוגים נאלצים להתמודד עם כאבים פיזים, חולשה, בחילות, נוירופתיה ועוד מכאובים בהתאם למקום הגידול והטיפול אותו הם מקבלים.

רפלקסולוגיה יכולה לסייע בהתמודדויות הבאות:

הרפלקסולוגיה היא מעבר לטיפול סימפטומטי. היא כוללת בתוכה בראש ובראשונה אבחון. זה יכול לשקף את אופן ההתמודדות של האדם, אילו מערכות גוף מבקשות תשומת לב וחיזוק.
הרפלקסולוגיה מתאימה את עצמה לכל שלב הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית – משלבי הגילוי, דרך הטיפולים הקונבנציונאלים ולא פחות חשוב – תמיכה במהלך ההחלמה.

אין כל חשש לקבל טיפולי רפלקסולוגיה בזמן קבלת טיפולים קונבנציונאלים. להיפך.
מדובר בטיפול תומך שיכול להקל.
לזה יש להוסיף את הערך הגדול שיש למגע שבא ממקום מכיל ומנחם בתקופה שמאופיינת בריבוי בדיקות, לעתים פולשניות.

רפלקסולוגיה לחולים אונקולוגים – אפשר, מותר ורצוי.

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
מאמרים אחרונים מהבלוג
טיפול רפלקסולוגיה להפרעות שינה

הפרעות שינה

לא מצליחים להירדם?נרדמים בקלות אבל מתעוררים מס’ פעמים בלילה?השינה שלכם קלה ומופרעת מכל רחש קטן? הפרעת

המשך קריאה
צרו איתי קשר

מוזמנים לכתוב, מלאו את הפרטים ואחזור בהקדם